Wskazań do stosowania terapii neurotaktylnej jest bardzo dużo. W zależności od danego schorzenia, stosujemy nieco inne metody pracy i skupiamy się na innych obszarach ciała. Przy jakich zaburzeniach możemy pomóc?
Najczęstszymi wskazaniami do stosowania terapii neurotaktylnej są różnego rodzaju schorzenia i zaburzenia neurologiczne, takie jak:
Wynikają one najczęściej z nieprawidłowego rozwoju pewnych obszarów mózgu lub jego uszkodzenia - na przykład już w czasie życia płodowego. Terapia neurotaktylna MNRI® poprzez stymulowanie układu nerwowego może sprzyjać tworzeniu nowych połączeń między neuronami, co poprawia zdolność uczenia się, koncentracji oraz świadomości własnego ciała.
MNRI® terapia neurotaktylna wspiera prawidłowe odruchy oraz możliwość radzenia sobie w zastanym otoczeniu: grupie, szkole, w domu. Najczęściej w naszej pracy przygotowujemy terapie ukierunkowane na pomaganie pacjentom, u których zdiagnozowano:
Poprzez wyciszenie i odpowiednio dawkowane bodźce dotykowe następuje aktywizacja wskazanych obszarów w mózgu, które odpowiadają za konkretne zachowania i odruchy. Terapia taktylna pozwala lepiej kontrolować własne ciało, napięcie mięśniowe, reakcje organizmu.
Czy jednak wiesz, że terapia może pomóc w znacznie szerszym zakresie? Wykonywane z nami ćwiczenia pomogą także w przypadku:
Terapia neurotaktylna to coś więcej niż samo dotykanie i uciskanie skóry. Każde spotkanie z naszymi specjalistami przyniesie faktyczną poprawę komfortu codziennego życia Twojego dziecka, więcej sił do działania i lepsze samopoczucie.
Jeśli zastanawiasz się, czy możemy Twojemu dziecku pomóc żyć lepiej, skontaktuj się z nami. Na pierwszym spotkaniu nasz terapeuta przeprowadzi wnikliwy wywiad oraz przygotuje dalszy plan działania wraz z konkretnymi ćwiczeniami dopasowanymi indywidualnie do Twojej pociechy i jej sytuacji zdrowotnej. Masz wątpliwości? Zapraszamy do kontaktu! Nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać.